![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7063429
*
nr 706 3429
Spegel
nyrokoko, höjd: 90
Utrop:
700 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:18:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 05:06:23
1
300 kr
26/7 17:03:16
2
350 kr
28/7 04:31:42
1
450 kr
1/8 14:29:37
3
450 kr
1/8 14:42:42
3
500 kr
1/8 15:49:40
4
550 kr
1/8 16:03:16
5
800 kr
1/8 16:45:57
4
700 kr
1/8 16:46:16
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 706 3429
Spegel
nyrokoko, höjd: 90
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/7 05:06:23 | 1 | 300 kr |
26/7 17:03:16 | 2 | 350 kr |
28/7 04:31:42 | 1 | 450 kr |
1/8 14:29:37 | 3 | 450 kr |
1/8 14:42:42 | 3 | 500 kr |
1/8 15:49:40 | 4 | 550 kr |
1/8 16:03:16 | 5 | 800 kr |
1/8 16:45:57 | 4 | 700 kr |
1/8 16:46:16 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53